Yasa Dışı İşletilen Günlük Kiralık Evlere Polis Baskını !

2016 Yılının Ekim ayında yayınlanan kanun hükmünde kararname kapsamında günlük kiralık ev işletmeleri için bir takım zorunluluklar getirildi. Getirilen bu yasa neticesinde İstanbul genelinde günlük kiralık ev işletmelerinin %80'i kapısına kilit vurdu.

Prosedürü yerine getirebilen bazı işletmeler artık yasal bir şekilde günlük kiralık ev işi yapmaya devam etmektedir. İnnovia gibi bazı sitelerde ise günlük kiralık ev işi tamamen yasak olup, kiraya verenlere ciddi ceza ve yaptırımlar uygulanmaktadır.

İnnovia'da Günlük Kiralık Evlere Polis Baskını

Hemen hemen çoğusu kapanan İnnovia günlük kiralık evlerin içinde direnen bir kaç firmaya polis göz açtırmıyor. Beylikdüzü bölgesinde yaşayanlara şiddetle tavsiyemiz kesinlikle İnnovia sitelerinden günlük ev kiralamamanızdır. Sivil polisler güvenlik gibi sitenin girişinde bekleyip, siz evi kiraladıktan sonra kapınızı çalıyor. Eğer evin sizin yada bir yakınınızın olduğunu ispatlayan bir evrak veya belge gösteremez iseniz vay halinize. Polis eşliğinde daire sahibinin gelmesini bekleyip, ardından evi kimden, kaç paraya kiraladığınız şeklinde ifadeniz alınıp imzalatıltıkdan sonra serbest kalıyorsunuz. Bu işlemler yaklaşık 4, 5 saat sürüyor. Bu sıkıntıyı göze alıyor iseniz karar sizin buradan İnnovia günlük kiralık ev ilanlarına bakmaya devam edebilirsiniz.

Peki Nereden Sorunsuz Günlük Ev Kiralaya Bilirim ?

Günlük kiralık ev işinin kanun hükmünde kararname neticesinde tamamen yasal olarak yapıldığı siteler mevcut. Bunlar Beylikdüzü metrobüs hattının son durağında bulunan Hera Clup Residence ve Özyurtlar N Residence isimli sitelerdir. Her iki site de bulunan bütün daireler yalnızca günlük kiralık ev işletmeleri tarafından işletilmektedir. Kimliğinizin yanınızda olması ve 18 yaşından büyük olmanız koşulu ile bu sitelerden günlük ev kiralamanız mümkündür.

Alınan kimlik bilgileriniz online olarak GİYKİMBİL sistemi aracılığı ile emniyete gönderilmektedir. Bu iki sitenin haricinde İstanbul Avrupa yakası genelinde yasal olarak konaklama yapabileceğiniz günlük kiralık ev bulunmaktadır.

Beylikdüzü günlük kiralık ev sayfamızı http://www.beylikduzugunlukkiralikev.com.tr ziyaret ederek, yasal faaliyet sürdüren firmaların tamamına ulaşmanız ve rezervasyon yapmanız mümkündür.

Toplam 0 değerlendirme üzerinden alınan ortalama puan 0/5
Yorum Yapın

5 4 3 2 1

Bu yazı için henüz yorum yapılmamış. Yorum yapmak için "Yorum Yapın" butonuna tıklayın.